Nasıl Zayıflarım Sorusunun Yeni Yanıtı : Metabolizma Hızlandırıcı Formüller

jale

Member
Nasıl Zayıflarım Sorusunun Yeni Yanıtı : Metabolizma Hızlandırıcı Formüller

Haydi itiraf edelim, nasıl zayıflarım sorusu çoğumuz için özelikle yılın bu aylarında yanıtını hararetle aradığımız sorular arasında ilk sırada yer alıyor. Uzman diyetisyenler son yıllarda hayatımıza ” nasıl zayıflarım ” sorusunun yanıtı olarak yeni bir kavram soktu: Metabolik karışımlar ya da bir diğer adıyla metabolizma hızlandırıcılar.
Metabolizma hızı ,kaba bir tanımla, sadece yaşamak için sarf ettiğimiz enerji anlamına geliyor. Yani iç organlarımızın çalışması ve nefes almaya devam edebilmemiz için gereken enerji demek bu. Bazı insanlarda metabolizma daha hızlı çalışıyor. İşte “Yiyorum yiyorum kilo almıyorum” diyenler bu gruptan. Bazılarında ise daha yavaş. “Su içsem yarıyor, ne yapayım?” diyenler de bu gruptan.
Aslına bakarsanız hayır, durum bu kadar ciddi değil. Yani ne dünyayı yerseniz kilo almayacağınız doğru ne de suyun kilo aldırması sözkonusu. Fakat yine de insanların metabolizma hızları konusunda oransal olarak fark var. Bu da bir gerçek ve nasıl zayıflarım sorusunun yanıtı bu gerçekte saklı.
İnsanlığın kıt kaynaklarla hayatta kalma mücadelesi verdiği eski çağlarda yavaş çalışan bir metabolizma ciddi bir avantajken, günümüzdeki tüketim çağında giderek dezavantaja dönüşmüş durumda.
Pekçok yerde metabolizma hızlandırdığı iddia edilen birtakım ürün reklamları görmüşsünüzdür. Biz de görüyoruz. Ancak ne kadarına inanılır, o konuda şüphelerimiz var. Bu nedenle diyetisyenlerin tarifini verdiği, içinde de bilmediğimiz bir şey barındırmayan içeceklere yönelmek bize daha doğru geliyor. Herkese aynı faydayı sağlar mı bilmiyoruz ama içerdiklerine bakınca en azından zararları olmayacağı kesin.
Okuyacağınız metabolizma hızlandırıcı tarifler sizin için derlendi. Şimdiden afiyet olsun.

Metabolizma Çayı
1 adet elma
1 adet limon
1 adet çubuk tarçın
1 tatlı kaşığı tane karabiber
1 tatlı kaşığı karanfil
3 litre su
Nasıl zayıflarım sorusunun keyifli yanıtı huzurlarınızda. Elma ve limonları çekirdek ve saplarını atmadan dörde bölün. Baharatları ve 3 litre suyu ekleyin. Su iki litreye inene dek kaynatın. Soğuduktan sonra süzün. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinden sonra sıcak ya da soğuk olarak için.